بیمه باربری

بیمه سامان کرج نمایندگی سمیه گنجی

بیمه باربری سامان

از دیرباز، یکی از اولین نیازهایی که بشر در زمینه بیمه احساس کرد، بیمه های باربری بود. در قدیم بیشتر کالاها از طریق کشتی منتقل می شد و با توجه به خطراتی که کالاها را حین حمل تهدید می کرد، بازرگانان را بر آن داشت که از بیمه های باربری در این زمینه استفاده کرده و کالاهای خود را در حین حمل تحت پوشش بیمه قرار دهند.

در کشور ما نیز بیمه های باربری برای حمل های هوایی، زمینی و دریایی مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت بیمه سامان با بهره گیری از نیروهای متخصص در زمینه بیمه های باربری، اقدام به صدور بیمه نامه و ارائه خدمات در زمینه بیمه های زیر نموده است

Cargo Insurance - بیمه باربری

۱- بیمه نامه باربری حمل و نقل داخلی:

شرایط و مقررات این نوع بیمه نامه در داخل ایران تدوین شده و شرکت بیمه سامان محموله هایی را که مبداء، مقصد و مسیر حمل آن در محدوده جغرافیایی ایران قرار دارند را در مقابل خطراتی نظیر آتش سوزی، انفجار، و همچنین تصادف، تصادم و واژگونی وسیله نقلیه را تحت پوشش قرار می دهد. در این نوع بیمه نامه با پرداخت حق بیمه بیشتر می توان خطرات اضافی نظیر سرقت کلی محموله، خطرات ناشی از تخلیه و بارگیری، آبدیدگی، برخورد جسم خارجی با محموله و پرت شدن محموله از روی وسیله حمل را تحت پوشش قرار داد.

Cargo Insurance - بیمه باربری

۲- بیمه نامه حمل و نقل بین المللی (صادرات و واردات):

این نوع بیمه نامه شامل انواع محموله های صادراتی، وارداتی، و ترانزیتی می شوند. درحمل بین المللی بیمه نامه بر اساس شرایط استاندارد انستیتوی بیمه گران لندن صادر می شود و مورد تأیید بیمه گران و مراجع حقوقی اکثر کشور ها است.

شرکت بیمه سامان بیمه نامه حمل و نقل بین المللی را با هر یک از شرایط A و B و C صادر می نماید که این شرایط در سطح جهان با همین عناوین مشهورند که تفاوت این شرایط در پوشش خطراتی است که هرکدام از آنها دارند. به طور مثال کاملترین بیمه نامه ای که در این زمینه ارائه می شود، بیمه نامه با شرایط کلوز A است.

Cargo Insurance - بیمه باربری

– شرکت بیمه سامان بیمه نامه باربری با شرایط خسارت کلی یا تلف شدن کامل کالا (Total Loss) را هم ارائه می نماید که این بیمه نامه با حداقل حق بیمه صادر می شود و با داشتن آن صرفاً در صورت از بین رفتن کل کالا در یک مرحله در اثر آتش سوزی یا غرق شدن کل محموله، خسارت قابل پرداخت خواهد بود.

– شرکت بیمه سامان آمادگی دارد محموله های بیمه گذاران را در شرایط خاص در قبال خطرات ناشی از آشوب و جنگ نیز تحت پوشش قرار دهد!

قرارداد Open Cover:

نوعی قرارداد کلی بیمه برای حمل کالا در طول دوره اعلام شده بیمه نامه می باشد، که در آن ارزش مورد بیمه و همچنین شرایط حاکم بر هر مورد حمل تغییر می کند. در این قرارداد بیمه گذار به محض انجام هر مورد حمل و یا طبق قرارداد به صورت روزانه، هفتگی و … لیست های حمل به همراه مشخصات و ارزش و حق بیمه آن را اعلام و بیمه گر متناسب با آن الحاقیه ای به قرارداد کلی اضافه می کند.

یکی از مزایای این قرارداد این است که اگر در زمان حمل دسترسی به بیمه گر ممکن نباشد، اعلام بعدی بیمه گذار در چارچوب قرارداد کلی که از قبل منعقد شده، مبنی بر حمل کالا، برای صدور الحاقیه کفایت کرده و به این ترتیب روند اداری مورد نیاز برای صدور بیمه نامه باربری کاهش می یابد.

((جهت مشاوره رایگان و ارسال جدول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.))


× مشاوره آنلاین